PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184532}

Pułapka

Hard Candy
7,0 44 346
ocen
7,0 10 1 44346
6,3 9
ocen krytyków
Pułapka
powrót do forum filmu Pułapka

Nie polecam ludziom, którzy nie potrafią oglądać filmów ze zrozumieniem, ani tym co nie potrafią
w ogóle myśleć. Film nie jest nierealny, tak inteligentne nastolatki na świecie istnieją, są o wiele
mądrzejsze od dorosłych i potrafią doskonale manipulować ludźmi jeśli tego chcą. Rzeczy, które
ona zrobiła nie są niewykonalne, ale wymagają ogromnego wysiłku. Proszę też nie czytać
komentarzy typu:to nierealne i w ogóle jakiś bezsensu ten film, bo ludzie którzy to piszą
najzwyczajniej w świecie, mózgu używać nie potrafią albo próbują, ale z mizernym skutkiem.
Męczą mnie takie komentarze i tacy ludzie, choć staram się ich ignorować. Jeśli ktoś ma
cierpliwość i zdolność logicznego myślenia polecam, ode mnie 9/10 za bardzo przemyślany i
doskonale zrobiony film.

ocenił(a) film na 2
Heklo

Rozczulają mnie takie posty: film jest dobry, a jak ktoś uważa inaczej, to znaczy, że jest ograniczony, nie myśli, w ogóle nie ma mózgu.
Inteligentne i merytoryczne nie jest to wcale, za to poniekąd zabawne - dajesz tytuł sugerujący konieczność posiadania wysokiego IQ, po czym wpis jest taki, jak już wspomniałem.

ocenił(a) film na 9
Sakuol

Ludzie nie potrafią docenić dobrego kina, podając iście debilne argumenty, które nic wspólnego z rzeczywistością nie mają, a to jest bardzo irytujące, dlatego napisałem, żeby idioci nie oglądali takich filmów, bo ich nie rozumieją i źle je oceniają, wliczając również ciebie. Nie zrozumiałeś co napisałem i próbujesz mnie oczernić, gratuluję.

ocenił(a) film na 2
Heklo

Wyobraź sobie, że debilne to są akurat twoje wpisy. Zero argumentacji, zero jakiejkolwiek merytotycznej treści, tylko puszczasz bąki ad personam. Napisałem ci to w poprzednim poście, a ty dalej nie łapiesz i nawijasz swoje. Żal i smutek.

ocenił(a) film na 9
Sakuol

Zabawne, ty stwierdzasz, że ja nie łapię, a ja stwierdzam, że ty nie łapiesz. Trudno to rozstrzygnąć, bo również nie potrafisz argumentować, cholera jasna, doprawdy zabawna sytuacja.

ocenił(a) film na 2
Heklo

Człowieku, dałeś nowy wpis, że film jest dla tych z wysokim IQ, więc powinieneś uzasadnić, dlaczego tak uważasz,a nie pisać jakieś dziecinne pierdy ad personam. Jakich ty niby argumentów oczekujesz ode mnie, skoro tu nie ma z czym polemizować, bo nie napisałeś niczego merytorycznego? Dobra, nie chce mi się więcej tego powtarzać - nie dotarło do tej pory, to już nie dotrze. Szkoda czasu, bez odbioru.

ocenił(a) film na 9
Sakuol

Polecam czytać ze zrozumieniem.

Sakuol

Na moje wygrał Heklo. Uzasadnił w swojej pierwszej wypowiedzi: ludzie bez mózgu oceniają film a nie powinni. :p Na moje też filmweb powinien być podzielony ze względu na IQ. Osobne oceny ludzi z dużą ilością szarych komórek i osobne z mniejszą. A do tej ilości dopieprzających się do absolutnie wszystkiego trolli powinni tu być zatrudniani mobilni terapeuci. A jakby tak pójść o krok dalej i pomarzyć o wirtualnej utopii gdzie podzielono by w ten sposób cały internet!? (teraz mnie pewnie spalą na stosie, cholera) Z przymrużeniem oka proszę to. ((:

ocenił(a) film na 1
korolowa_kordla

nie obawiasz się, że znajdziesz się w grupie osób z mniejszą ilością szarych komórek?

ocenił(a) film na 1
neonwoods

Już w niej jest. Ten film właściwie jest dla ludzi z niskim ilorazem IQ(bo tak na prawdę nie trzeba przy nim za dużo myśleć), ofiar gwałtów i ludzi którzy chcą sobie podbudować ego.
Mała dziewczynka jako bohater słabych i zgwałconych. Co to za brednie?
Gdy kogoś zadręczysz by przyznał się do czegoś a potem popełni samobójstwo bo został tak bardzo mentalnie zniszczony to nie znaczy że to zrobił. Serio

Czekam na butthurt ;)

ocenił(a) film na 7
Grimmreap

"Gdy kogoś zadręczysz by przyznał się do czegoś a potem popełni samobójstwo bo został tak bardzo mentalnie zniszczony to nie znaczy że to zrobił."
Jeżeli dobrze pamiętam, ona wiedziała, że on to zrobił, albo przynajmniej patrzył, jak robi to inny. Nie zależnie jak było dokładnie - każdy z nich był oprawcą, czynnym albo biernym. Cała ta "gra" nie prowadziła do tego, by on się przyznał, ale do tego, by się zabił. To był cel młodej.

"Mała dziewczynka jako bohater słabych i zgwałconych. Co to za brednie?" Nie wiem, czy taka mała, chyba że mówisz o wzroście, czyli w sensie, że niska? A co to w czymkolwiek przeszkadza, że mała? Nie musiała z napastnikiem walczyć na gołe pięści, a jeżeli nawet, to był on albo umęczony albo odurzony, to dawało jej przewagę. Dodatkowo ona miała plan, a on musiał odnaleźć się w niespodziewanej roli i sytuacji. Zapewne inaczej wyobrażał sobie ich spotkanie...

Mimo licznych niedoróbek, które owszem mają miejsce, film ten nie zasługuje na 1.

Grimmreap

Najpierw piszesz, że przy tym filmie nie trzeba dużo myśleć, a potem poddajesz w wątpliwość winę tego gościa, chociaż było dobitnie wyjaśnione, że jest winny.
Zgadzam się, że nie trzeba było dużo myśleć, ale widać, że ciebie i tak to przerosło.

ocenił(a) film na 8
Sakuol

Właściwie to napisał , że film nie jest dla ludzi z niskim IQ , co nie oznacza , że muszą być wybitnie inteligentni tylko mogą być przeciętni lub powyżej przeciętnej , niskie IQ może określać debila , ale jak widzisz napisał to mniej obraźliwie.

ocenił(a) film na 2
ida2104

Jasne, kolejna bardzo merytoryczna uwaga na temat filmu.

ocenił(a) film na 8
Sakuol

Po prostu czepiam się czytania ze zrozumieniem, a nie filmu. Więc po co ten sarkazm?

ocenił(a) film na 8
ida2104

Film był super tak po za tym.

Heklo

Widzę, że potrafisz tylko swoich rozmówców obrażać.
Co "ty" tu robisz pośród "szarej masy"? (pytanie retoryczne)

ocenił(a) film na 5
Heklo

To Ty zastanów się nad tym co piszesz bo obrażasz grono odbiorców którzy rozumieją sens, ale zwyczajnie w świecie nie podoba się taki obraz nastolatki. To czy się komuś film podoba czy nie oglądając go ze zrozumieniem to kwestia GUSTU, a nie inteligencji.Mnie śmieszy natomiast używanie wulgaryzmów i obraźliwych przymiotników w Twoich argumentów jakby nie pewny ich mocy musisz dodać im siły wyrafinowanym słownictwem.

Sakuol

Te wpisy i opinie Heklo nie były adresowano do Ciebie ani dla Ciebie. Więc nie oceniaj lub postaraj się Sakuol skupić na sobie. Nie rozczuliłeś mnie, rozbawiłeś. Udało Ci się! Brawo!

ocenił(a) film na 2
rosaria

Robisz za rzeczniczkę forumową Heklo? Pytanie oczywiście jest retoryczne. Bez odbioru.

Sakuol

Nie nie robię za żadną rzeczinczkę. Bez odbioru.

Heklo

O Boże widzisz i nie ubijesz!!!

ocenił(a) film na 9
Polemonek

Interesting, please tell me more.

ocenił(a) film na 1
Heklo

film nie jest nierealny, jest wydumany, i nie odebrałam tej nastolatki jako osoby inteligentnej a wrecz przeciwnie

Heklo

O gustach się nie dyskutuje. Ja dałam niską ocenę dla tego filmu gdyż mnie po prostu zmęczył i nie podobał mi się. Jeżeli chodzi o "potyczkę" to jak dla mnie wygrał Sakuol. Jeżeli jakiś film mi się nie podoba a komuś innemu tak to nie znaczy, że jestem idiotką. Jedni uwielbiają westerny inni komedie, a jeszcze inni horrory i tyle. Gust nie świadczy o inteligencji.

ocenił(a) film na 9
m_tyminska

Nie chodzi mi o gust, tylko samo włączenie myślenia podczas filmu i nie bycie ignorantem.

ocenił(a) film na 1
Heklo

IQ nie ma zbyt wiele wspólnego z przeżywaniem czy rozumieniem filmu. Skakanie do społeczności filmwebu i robienie podziałów na bardziej i mniej uprzywilejowane grupy widzów świadczy nie najlepiej o rozdzielającym. Filmy słyną z tego, że może je obejrzeć każdy, bez restrykcji nakładanych przez jakichś Heklo'ów tego świata. Każdy ma inną wrazliwość i odbiór treści, ja uznam za genialny film, który Ty określisz jako żałosny itd. itp. Gdyby film miał jakieś szczególne odniesienia do sztuki, kinematografii, czegokolwiek- wtedy owszem, jest filmem dla widzów o większej wiedzy niż przeciętnie (nie IQ). Tymczasem film którego bronisz jest tylko mierną opowiastką, która gloryfikuje "usprawiedliwione" okrucieństwo i piętnuje ludzi, którzy tak naprawdę potrzebują pomocy, nie traum i egzekucji.

ocenił(a) film na 6
neonwoods

dobrze napisane.

ocenił(a) film na 9
neonwoods

W końcu uzasadnienie, na które czekałem.

ocenił(a) film na 1
Heklo

zdolnosc logicznego myslenia? 14 latka obezwladnia doroslego faceta kilka razy i wmawia mu ze powinienen popelnic samobojstwo a on to robi. jestes idiota

ocenił(a) film na 9
slooowhand

Przemyśl te sceny jeszcze raz i całość filmu, a ujrzysz w tym logikę, powodzenia.

ocenił(a) film na 1
Heklo

Opowiedz proszę o tej "logice" @Heklo, proszę :)

ocenił(a) film na 1
Heklo

Bo wydaje mi się że wszystkie twoje "argumenty" będę mógł bez chwili zawahania podważyć ;)

ocenił(a) film na 7
slooowhand

Przecież ona go obezwładniła po raz pierwszy przez wykorzystanie jego słabości do małych dziewczynek i dosypanie mu czegoś do drinka, a po raz drugi za pomocą paralizatora, wykorzystując to, że był już zniszczony psychicznie i nie potrafił logicznie myśleć. A co do namówienia go do samobójstwa, to miał wybór: powiesić się, albo pójść do więzienia z łatką pedofila (chyba nie trzeba pisać, co by go tam spotkało). Innymi słowy: skończ ze sobą teraz, albo żyj koszmarnym życiem przez następne paredziesiąt lat.
I takie pytanie, po co obrażasz innych użytkowników? ktoś ma swoje zdanie, Ty swoje, to nie znaczy, że jest idiotą. Nie rozumiem też przyznawania takiemu filmowi oceny "1". Rozumiem, że mógł się nie podobać, ale poruszył trudny temat pedofilii, aktorzy nie byli aż tak fatalni, ujęcia również. Niestety panuje taka moda, że jak coś mi się nie podoba, to "dam 1 i obniżę średnia ocenę". Ocena "1" oznacza nieporozumienie, a ten film ciężko takowym nazwać.
Zupełnie odrębną sprawą jest, że rzeczywiście nie trzeba wysokiego IQ, aby zrozumieć ten film, wbrew temu, co napisał autor tematu.

ocenił(a) film na 6
Heklo

Ten film przecież nie wymaga żadnego myślenia. Niema w nim żadnej zagadki. A już na pewno nie jest to film psychologiczny (może to ja źle rozumiem pojęcie "psychologiczny", ale ten film mi po prostu nie pasuje do tej kategorii)

ocenił(a) film na 3
Heklo

ja tylko uważam, że jest słabo zrobiony bo sama tematy jest odpowiednia, mnie zaczynał nudzić na wstępie, nie wiem czy ten dom, czy otoczenie, czy brak osób trzecich, czy monotonne wypowiedzi... czegoś na pewno brakuje

ocenił(a) film na 7
Heklo

I pewnie jesteś inteligentnym nastolatkiem do tego.

ocenił(a) film na 9
jaca1969

Niestety już nie.

ocenił(a) film na 6
Heklo

Pod każdym filmem znajdzie sie taki post, ludzie to sobie mysla ze sa mega filozofami a tak naprawde cos sobie ubzduraja i zgrywaja lepszych. Film przecietny.

Heklo

podpisuję się obiema rękoma pod postem wyżej. nie wiem jak można się doszukiwać czegoś głębokiego w tym filmie. chyba, że dla autorki tematu był on tak trudny do zrozumienia, że uznała, że tylko osoby wyjątkowo bystre mogą go zrozumieć (wtf?!)..

tak jak napisał piotr19940- film przeciętny, dosyć irytujący za sprawą głównej bohaterki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones