PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030023}

Limbo

6,2 558
ocen
6,2 10 1 558
6,3 7
ocen krytyków
Limbo
powrót do forum filmu Limbo

Bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Zdecydowanie dla koneserów slow cinema. Dla mnie obezwładniający. Znakomicie wyostrzający zmysły, kiedy barwy australijskiej pustki są odebrane, a cała reszta rozgrywa się na twarzach bohaterów wyostrzonych przez czarno-białe kadry. Pozostają jednak dzikość i bezkompromisowość otoczenia, gdzie ludzie żyją lub zatrzymują się w surowych kamiennych pomieszczeniach. Klamrowa kompozycja nakreśla klasyczny motyw obcego usiłującego znaleźć powiązania i następstwa mrocznej zagadki sprzed dekad. Nie ma tu sympatii ani antypatii. Ale jest bardzo intensywnie, mnóstwo ukrytych emocji, niewypowiedzianych krzywd – przyjezdnego i tych, których dystans usiłuje przełamać. Na początku słyszymy w radiu opowieść o świętym Józefie. Przybywający ma być tym prawym, sprawiedliwym, ostoją spokoju – przecież lgną do niego lokalsi straumatyzowani przez ciszę wspomnień. A jednak to wszystko nie może się udać. Jak poszukiwania kamieni opalu, które można sprzedać i zacząć jakieś nowe życie. Tu nowe jest tylko przybycie, reszta spowita w egzystencjalnym mroku, do którego mamy dostęp jakby połowiczny. Bo finał udowadnia, że jesteśmy w świecie, z którego tylko wybrani mogą się wydostać. Uciec albo umrzeć. Bardzo plastyczny, sugestywny, przeraźliwie zimny w tym australijskim upale. Uwielbiam takie kino.

JaCze

Co się właściwie wydarzyło? Ostatnie sceny nie do końca były dla mnie zrozumiałe. Wisząca damska bielizna w "domu" starszego dziadka miała wskazywać że dziewczynka żyła i dorastała w jaskini? Z drugiej strony przed tym uroczym domostwem coś na kształt grobu?

ocenił(a) film na 9
Demoniczna_Wiedzma

Rozne dziewczynki .Nie dorastala. Zostala porwana, zwabiona, zgwalcona, zamordowana.

Demoniczna_Wiedzma

To były trofea zabójcy. A ciało dziewczynki... może w grobie Leona, może w dziurze kopalnianej.

ocenił(a) film na 7
tara_filmweb

Chyba nie było grobu Leona. Raczej Joseph to Leon.

JaCze

Jak już czytam ten wywód to wiem ze nie obejrzę. Słabo mi

ocenił(a) film na 6
JaCze

a dlaczego właściwie główny bohater tu przyjechał? jakie nowe fakty wyszły na jaw po 20 latach, że przysłali tu glinę żeby coś wywęszył po czym właściwie do niczego nie doszedł.

ocenił(a) film na 5
MichaelGrzesiak

I dlaczego nie wymierzyl sprawiedliwosci.

ocenił(a) film na 6
aronn

ktoś by mógł odkryć morderstwo, nawet na tym zadupiu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones